מסלול טיול של 8 ימים בבלגיה ולוקסמבורג

 

מסלול טיול מומלץ של 8-12 ימים בבלגיה ולוקסמבורג

מתואר כאן מסלול מומלץ עם שני מקומות לינה, תחילה באזור דינאן שבארדנים בלגיים, ממנה נערוך גם גיחה ללוקסמבורג, ולאחר מכן לינה בסביבות בריסל. נתחיל את התיאור לאחר נחיתה, השכרת רכב והתמקמות במקום הלינה בדינאן (שנמצאת כשעה וחצי נסיעה משדה התעופה של בריסל, בו ודאי תנחתו). שימו לב שמסלול זה כולל ימים עמוסים מאוד, אז למי שאוהב טיול איטי יותר (שהרבה פעמים נכון יותר עם ילדים), ניתן כמובן לוותר על חלק מהאטרקציות בכל יום, או לחלק אותן ליומיים וכדומה ולערוך טיול של 11-12 יום.

יום 1

נהר ה-Meuse בארדנים הבלגיים

הערים לצד נהר ה-Meuse

נפצח את טיולנו ביום עמוס שמתחיל בביקור בעיר נאמור, במרחק חצי שעה נסיעה מדינאן. נסייר מעט בין הכנסיות והבניינים העתיקים וניסע ברכבת המיניאטורית לתוך המצודה המפורסמת, שבה נערך סיור מודרך וחיזיון אור-קולי. מי שאוהב שייט יוכל גם לקחת הפלגה על נהר ה-Meuse. מכאן נחזור לכיוון דינאן ונעצור בדרך בגני אנוואה, מקום מעולה לפיקניק צהריים. המבוגרים יוכלו ליהנות מהפריחה ומתעלות המים היפות, ולילדים יש גן משחקים גדול ומהנה. אם אתם מטיילים בתקופת הקיץ תוכלו להקדיש עוד קצת זמן ולגשת ללקט פירות יער, חוויה אירופאית ביותר! אחר כך ממשיכים בנסיעה חזרה לדינאן וניתן לעצור בפאלאן, ולבלות את חציו השני של היום על קרוניות עם פדלים שנוסעות על פסי רכבת (Rail Bike). זהו מסע מקסים בתוך היער לאורכו של נהר, רק צאו אליו עם כוחות כי דרוש מאמץ פיזי.

יום 2

מבוך עשוי שיחים בארדנים

מבוך עשוי שיחים

ניסע כ-40 דקות עד דורבוי ונתחיל את היום בפארק החבלים וההרפתקאות שלה. יש בו כל כך הרבה אפשרויות של פעילויות שיש משפחות שפשוט יתאים להן לשהות בו יום שלם. לאחרים יתאים לבלות כאן חצי יום, ואז ניתן להמשיך ולבקר בעיר דורבוי עצמה או בפארק הסמוך של הצמחים המפוסלים שנקרא  Parc des Topiaires. ניתן גן לשלב ביקור ב- Barvaux הסמוכה (כ-7 דקות נסיעה), שיש בה פארק מבוכים מצוין לילדים, או במערות הנטיפים של אוטון (במרחק רבע שעה נסיעה מדורבוי), ולהצטרף שם לסיור המודרך.

יום 3

נתחיל את היום במערת הנטיפים הענקית והידועה הן-סור-לס (חצי שעה נסיעה מדינאן). מומלץ לקנות כרטיס משולב ל- 4 האטרקציות שסביבה, כי הוא זול יותר לעומת כרטיסים למערה ולספארי בנפרד, ובשניהם כדאי מאוד לבקר. הביקור במערה ייקח לכם כשעה וחצי, נכנסים ברכבת ועורכים סיור מודרך עם מופע אור-קולי ושיט.

הספארי נערך ברכבת פתוחה ואף הוא מהנה מאוד. מכאן ניסע כרבע שעה דרומה למרכז החלל האירופאי שיהפנט את הילדים, אך גם את המבוגרים שבחבורה, עם מתקניו ותצוגותיו. החזרה ממרכז החלל לדינאן אורכת חצי שעה, ונוכל לבלות את אחר הצהריים בדינאן עצמה, לעלות ברכבל למצודה וליהנות מהמראות הנהדרים.

יום 4

העיר העתיקה לוקסמבורג

בעיר העתיקה לוקסמבורג

נשכים בבוקר וניסע שעה וחצי עד לעיר לוקסמבורג שבמדינת לוקסמבורג, חציית הגבול בקושי מורגשת. נסייר ברחובות העיר המטופחים ונעלה בטיילת שנקראת Chemin de la Corniche אל הצוק, לאורך הטיילת נשקיף על רובע הגרונד. נלך עד מערות Casemates ושרידי המצודה, שמכונה "המרפסת של אירופה" כי נשקף ממנה נוף מרהיב. נבקר במערות המרשימות, בחלק מחלליהן יש תצוגות ארכיאולוגיות, ומדי פעם נפערים חורים בקירות שמאפשרים להשקיף על נוף עמק אלזט ועמק פטרוס. נחזור למקום הלינה ליד דינאן.

 

 

 

 

יום 5

רכבת ה"ערפד" בוואליבי (Walibi) בלגיה

רכבת ה"ערפד" בוואליבי

ביום זה נחליף את מקום הלינה. נארוז מזוודות וניסע 50 דקות צפונה עד לפארק וואליבי (ואם חם אז גם פארק המים אקווליבי הצמוד) שבו תבלו עם הילדים עד הדקה האחרונה, כי זה כיף כיף כיף! כשהפארק נסגר נמשיך בנסיעה קצרצרה ונתמקם במקום לינה בסביבות בריסל.

יום 6

יום בבריסל: נפתח אותו בגראנד פלאס, הכיכר המרכזית שמוקפת כולה בניינים מעוטרים שהיו שייכים לגילדות בימי קדם וכיום משובצים בהם בתי קפה ושוקולטריות.

פארק Cinquantenaire בבריסל

פארק Cinquantenaire בבריסל

הכיכר המרכזית בבריסל לעת ערב

הכיכר המרכזית בבריסל לעת ערב

ניתן לבקר במוזיאון העיר בריסל ובמוזיאון בירה קטן שנמצאים בכיכר. נצא מכאן לטיול רגלי אל פסל הילד המשתין שבו התפרסמה העיר, שנקרא Manneken Pis.

אפשר לבקר במוזיאון המדע, במוזיאון הקומיקס, במוזיאון לאומנות יפה, מוזיאון המכוניות, מוזיאון הצעצועים – מה שמתאים לכם, בעיקר אם יש יום גשום. משם ניסע לברופארק שבמתחם ה-Expo של בריסל, שם תוכלו לבחור אם לבקר בפארק המים המקורה Oceade, במיני אירופה, בעיר הקולנוע Kinepolis, ו/או באטומיום.

יום 7

טיול יום אל ברוז' היפיפייה, כשעה נסיעה מבריסל. סיור רגלי בין סמטאות האבן, או טיול בכרכרות עם סוסים, או על סירות בתעלות – בכל מקרה תרגישו בתוך גלויה ותוכלו לקנות קצת מזכרות ולאכול שוקולד בוטיק. ביקור במוזיאון השוקולד ובמוזיאון הצ'יפס בכרטיס שמשלב את שניהם. ניתן להמשיך לשמורת הפרפרים הסמוכה אם נשאר זמן וכוח לפני החזרה למקום הלינה ליד בריסל.

הכיכר המרכזית בברוז'

הכיכר המרכזית בברוז'

תעלות בברוז'

תעלות בברוז'

 

 

 

 

 

 

 

יום 8

יום באנטוורפן ו/או בפארק בובילנד (Bobbejaanland). נתחיל מנסיעה לאנטוורפן שאורכת 45 דקות, זו הפעם הראשונה שנבקר בחלק הפלמי של בלגיה בטיול זה, והשינוי מורגש בקלות. באנטוורפן נבקר בכיכר המרכזית עם בתי הגילדות העתיקים והקתדרלה, משם נמשיך בהליכה קצרה אל גדת נהר הסחלדה הגדול, שם ניצב השטיין, שרידים של מבצר יפה מימי הביניים. תוכלו להפליג לסיור על הנהר עצמו. שווה לבקר גם בבניין המרהיב של התחנה המרכזית, בגן החיות שלידו ובמוזיאון היהלומים הסמוך. אם לא ממשיכים לפארק השעשועים בובילנד (נסיעה של עוד 40 דקות מזרחה) ונשאר זמן, אפשר לבקר במכלן בדרככם חזרה לבריסל, במוזיאון המדע טכנופוליס.

הקתדרלה באנטוורפן

הקתדרלה באנטוורפן

בית העירייה באנטוורפן

בית העירייה באנטוורפן

מגדל הכנסייה באנטוורפן

מגדל הכנסייה מתנשא מעל הרחוב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עזרו למבקרים אחרים מנסיוכנכם – שלחו אלינו את מסלול הביקור שלכם ונפרסם בצירוף שמכם!

 

 

 Leave a Reply

(דרוש)

(required)

שינוי גודל גופנים
ניגודיות