בריסל וסביבתה

 
הכיכר המרכזית של בריסל

הכיכר המרכזית של בריסל

הקתדרלה הגדולה בבריסל

הקתדרלה הגדולה בבריסל

בריסל, בירת בלגיה, היא שילוב קלאסי בין עתיק למודרני, ויש בה מגוון רחב של אתרים מעניינים במגוון תחומים רחב.

הגראנד פלאס (Grand Place) היא הכיכר המרכזית של בריסל, שבה מומלץ להתחיל את הסיור. זוהי כיכר שנשתמרה היטב עוד מימי הביניים, מוקפת כולה בניינים מעוטרים שהיו שייכים לגילדות בימי קדם, וכיום משובצים בהם בתי קפה ושוקולטריות.

בכיכר נמצאים מוזיאון העיר בריסל ומוזיאון בירה קטן, וכמו כן ניתן לצאת ממנה לסיורים רגליים יפים בעיר, למשל אל פסל הילד המשתין שבו התפרסמה העיר.

מנקן-פיס, סמל העיר בריסל

מנקן-פיס, סמל העיר בריסל

Manneken Pis (הילד המשתין) הוא פסל קטנטן שהתפרסם כסמל העיר בריסל, אבל אל תצפו ליותר מדי כדי שלא תתאכזבו! אם תצליחו להעיף בו מבט בין כתפי התיירים המתגודדים במקום, תגלו מזרקה של ילדון קטנטן שמשתין, ותו לא. המזכרות שלו שמוכרים בחנויות סביב גדולות יותר מהדבר האמתי. זהו העתק של הפסל המקורי שנגנב כמה פעמים, מדי פעם מלבישים את הקטנטן בבגדים, ובבית המלך יש תצוגה שלמה של הבגדים שמנקן פיס כבר לבש.

מוזיאון כלי הנגינה בבריסל (MIM)

מוזיאון כלי הנגינה בבריסל (MIM)

מוזיאונים: בבריסל יש מוזיאון מדע לא רע, אם כי אין בו הסברים באנגלית – רק בפלמית ובצרפתית, כמו רב המוזיאונים בבלגיה. הוא מכיל תצוגות רבות כולל דגמי דינוזאורים בגודל טבעי, ממצאי האדם הקדמון, מחצבים ומינרלים ועוד. ישנו גם מוזיאון קומיקס מפורסם, שעל צדו החיצוני מופיע גיבור התרבות המצויר טין-טין שהומצא בבלגיה. מלבד זאת ישנם מוזיאונים נוספים רבים: המוזיאון לאומנות יפה נחשב לאחד הטובים, מוזיאון המוסיקה, מוזיאון הבנק הבלגי, מוזיאון הצבא, מוזיאון המכוניות, מוזיאון צעצועים ועוד.

במתחם ה-Expo של בריסל יש קומפלקס שנקרא ברופארק, הוא נמצא מחוץ לעיר ומכיל אטרקציות מקסימות לילדים ולמבוגרים:

  • פארק המים המקורה Oceade, שמתאים גם לימי גשם (28 מעלות קבוע!), מכיל מגלשות, בריכות ומפלים – כיף לכל המשפחה

  • מיני אירופה – דגם מוקטן עם כל נקודות העניין של אירופה, וכל מיני כפתורים שמפעילים חלקים בדגם.

  • עיר הקולנוע Kinepolis עם 24 אולמות קולנוע המקרינים במקביל אינספור סרטים שרבים מהם מתאימים לילדים ולמשפחות.
  • האטומיום – מבנה מתכת ענק בצורת אטום, אשר לא מעניין להיכנס לתוך כדוריו, כי התצוגה בהם ישנה, אך מהעליון מבניהם נשקף נופה המקסים של העיר.
מבנה האטומיום

מבנה האטומיום

בבריסל שוכן גם הפרלמנט של האיחוד האירופאי, ניתן לעשות בו סיור בחינם, סיור מעניין ומומלץ, אך אינו מתקיים בכל ימות השבוע אז בדקו היטב באתר.

הפרלמנט האירופאי

הפרלמנט האירופאי

מבחינת חיי הלילה, לצעירים ולהוללים מבינכם- צאו אל אזור ה-Royal District והעיר התחתית, שם מצפה לכם מגוון של מקומות בילוי.

בקרבת בריסל

מעט דרום-מזרחית לבריסל שוכנת העיירה Wavre, היא קרובה לבריסל עד כדי כך שהיא נראית כמו פרבר של עיר הבירה, ובה יש פארק חבלים שיספק שעות של הרפתקאות והנאה לכל המשפחה בחיק הטבע. חבלים וגשרים מתנודדים אי שם גבוה בין צמרות עצי היער, ואתם (מאובטחים כמובן) מדלגים ונתלים במסלולים השונים. ב-Wavre  ישנו גם לונה-פארק גדול ומפורסם שנקרא Walibi. זה המקום למי מבינכם שחובב רכבות הרים מסעירות ומתקנים מרגשים. צמוד לפארק זה ישנו פארק שעשועי מים מקורה עם בריכות ומגלשות שנקרא Aqualibi.

דרום-מערבית לבריסל שוכנת העיר Mons, עיר אוניברסיטאית בעלת יופי אירופאי קלאסי, שב-2015 צפויה לכהן כבירת התרבות של אירופה. אחרי שתסיירו בכיכר שלה וברחובות היפים, תוכלו לבקר בגן חיות הסמוך אליה (או נכון יותר ספארי) שהוא הרבה יותר מסתם גן חיות, ושמו Pairi Daiza. זהו מנזר עתיק עם גנים נרחבים, בעלי החיים מסתובבים חופשיים במתחמים פתוחים המעוצבים לפי הנופים המקוריים שמתאימים לכל אחד מהם.

עוד מראה ייחודי ל-Mons הוא ה"מעליות ההידראוליות" בתעלות, שבהן הפרשי הגבהים מגיעים ל-17 מטר. ניתן לערוך סיור ברכבת תיירותית ובסירות, יש גם פעילויות לילדים בנושא, אטרקציה מומלצת מאוד.

 

 

 Leave a Reply

(דרוש)

(required)

שינוי גודל גופנים
ניגודיות