ברוז' וסביבתה

 

Shaded Relief Map of Brugge
ברוז' היא עיר שנראית כמו גלויה, פשוטו כמשמעו, היא אחת האטרקציות המרכזיות של בלגיה. זוהי אחת הערים העתיקות שנשתמרו בצורה הטובה ביותר במערב אירופה. עיר יפיפייה ורומנטית שידועה בחנויות בוטיק של שוקולד ותחרה, שעל שביליה מרוצפי האבן נוסעות כרכרות עם סוסים ועל תעלותיה שטות סירות (ומשום כך היא נקראת "ונציה של הצפון").

מברוז' ניתן לקחת שייט לעיירה דאם, שייט יפה של כחצי שעה. מלבד זאת מומלץ פשוט להסתובב וליהנות מהיופי האירופאי הקלאסי שלה, ולבקר במוזיאון השוקולד ובמוזיאון הצ'יפס, ששניהם נחשבים בבלגיה למאכלים לאומיים. תיירים רבים עושים סיור על כרכרה רתומה לסוסים, סיור של כחצי שעה, ונהנים בצורה זו מנופי העיר. שווה לקנות שוקולדים עבודת יד מחנויות הבוטיק היפות, כמתנה למשפחה ולחברים בארץ.

ערי החוף

אם תמשיכו מערבה אחרי ברוז' תגיעו לרצועת החוף של בלגיה, שבה כמה ערים ששוות ביקור. הבילוי על חוף הים אמנם אינו מהאטרקציות הבולטות שיש לבלגיה להציע, אך שווה להגיע מטעמים נוספים, ולפעמים הים הצפוני דווקא כשהוא סוער וחורפי, על נמליו וספינותיו, מהווה מראה מרענן עבורנו הישראלים.

הטיילת על חוף הים באוסטנד

הטיילת על חוף הים באוסטנד

עיר החוף Oostende מתהדרת בבתים עתיקים ובניינים היסטוריים. את העיר חוצות תעלות מים שעליהן סירות מפרש יפות, חלקן עוגנות במקום קבוע ומתפקדות כמוזיאונים. אוסטנד נחשבת גם כעילוי בתחום הקולינארי, יש בה מגוון רחב של מסעדות מצוינות. רבות מהן נמצאות לאורך רציף הדייגים, הן מציעות דגים ופירות ים מסוגים שמעולם לא שמעתם עליהם קודם, כמו החסילון הגמדי האפור שנחשב להתמחות של האזור. בנוסף, ניתן לבקר באוסטנד, וגם בשכנותיה, בשטח נרחב המוקדש לפיסול בחול ים, חוויה מעניינת ומומלצת.

פיסול בחול ים בבלגיה

פיסול בחול ים

בהמשך החוף לכיוון צפון-מזרח מגיעים אל העיירה Balkenberge, שבה יש אקווריום גדול ומתקן של פיראטים לילדים, מידע באתר העיר:  .

עוד עיר נחמדה על החוף היא Knokke, אליה נוהרים היהודים הבלגים בחודשי הקיץ. היא מציעה פארק פרפרים קטן ונפלא ופארק ציפורים ועופות.

 

 

 

 

 Leave a Reply

(דרוש)

(required)

שינוי גודל גופנים
ניגודיות