אנטוורפן וסביבתה

 

Classic Style Simple Map of Antwerpen

אנטוורפן היא העיר השנייה בגודלה בבלגיה, עיר נמל, שנחשבת לבירת חלקה הפלמי של המדינה. אנטוורפן התפרסמה גם כבירתה של תעשיית היהלומים העולמית, תחום בו עוסקים רבים מהיהודים החיים בעיר, ולכן אל נא תתפלאו אם תראו יהודים חרדיים רכובים על אופניהם בקרבת מתחם הבורסה. אודות תעשיית היהלומים  ניתן ללמוד במוזיאון היהלומים של העיר.

הקתדרלה מתנשאת מעל הפסל המפורסם בכיכר המרכזית באנטוורפן

הקתדרלה מתנשאת מעל הפסל המפורסם בכיכר המרכזית באנטוורפן

גם לאנטוורפן יש כמובן כיכר מרכזית עם בתי גילדות עתיקים וקתדרלה, הכיכר נקראת Grote Markt. במרחק הליכה קצר מכיכר זו, על גדת נהר הסחלדה הגדול, ניצב השטיין, שרידים של מבצר יפה מימי הביניים, ועל הנהר עצמו ניתן לקחת הפלגת סיור.

בניין התחנה המרכזית באנטוורפן

בניין התחנה המרכזית באנטוורפן

 

 

 

 

 

 

ליד התחנה המרכזית של העיר, מבנה עתיק ויפה ששווה ביקור בפני עצמו, נמצא גן חיות, לא גדול אך מפורסם ויפה, משולב בתוך בניינים עתיקים ויפים, ומציג מגוון של חיות ייחודיות.

אנטוורפן הייתה גם עירו של הצייר הנודע רובנס, ניתן לבקר בביתו שבלב העיר, שהפך זה מכבר למוזיאון ומציג חלק מעבודותיו.

איילים בפארק ווילרק

איילים בפארק ווילרק

עם הילדים מומלץ לגשת להוציא מרץ בפארק Wilrijk שיש בו גם מתחם עם בעלי חיים שונים.

ממזרח לאנטוורפן, בעיירה  Lichtaart, ישנו פארק שעשועים מפורסם שנקרא  Bobbejaanland. זהו לונה-פארק ענק עם אטרקציות מגוונות: עיר בסגנון המערב הפרוע, כפר בעיצוב אינדיאני ומתקנים מבהילים: רכבות הרים עם לולאות ומנהרות, רכבת שדים, ספינת שודדי ים ועוד. הפארק צבעוני וטובל בערוגות פרחים. מומלץ בחום!

גנט

Gent היא עיר נמל עתיקה ויפה, עיר סטודנטיאלית משובצת בתעלות מים רבות. יש בה קתדרלה אדירת ממדים ומגדל פעמונים, וניתן לערוך בה שייט תעלות נעים ויפה, תיירותי פחות מהשייט בברוז'.  כדאי לבקר במרכז קניות גדול, בשולי העיר העתיקה, במרחק של פחות מקילומטר אחד מהמרכז. קניון זה מיועד בעיקר למקומיים ולא לתיירים, ולכן המחירים בו סבירים.

Ghent בלגיהגנט בבלגיהתעלות בגנט, בלגיה

מכלן

עיר יפה מאוד שנמצאת 20 דקות נסיעה מאנטוורפן דרומה, לכיוון בריסל. מומלץ מאוד לבקר בה בטכנופוליס, מוזיאון מדע מעולה לילדים. בין הפעילויות במוזיאון: אפשר להדפיס כסף עם תמונה שלך בבנק, להכין פיצה בפיצרייה, לבנות בית באתר בניה ולהיות קופאי בחנות. מאוד מומלץ לילדים צעירים!

רחוב טיפוסי בבלגיהבנייה טיפוסית בבלגיהבנייה בסגנון הרנסנס בגנט

 

 

 

 

 

 Leave a Reply

(דרוש)

(required)

שינוי גודל גופנים
ניגודיות